Stowarzyszenie Polska Wentylacja 
ul. Wiśniowa 40b lok. 6
02-520 Warszawa


 

www.wentylacja.org.pl

KONTAKT

Aleksandra Kuśmierczyk 

pascal@wentylacja.org.pl

tel.: 605 642 397

Adrianna Stańczyk 

spw5@wentylacja.org.pl

tel.: 785 498 348

Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest zrzeszeniem osób zawodowo związanych z branżą wentylacyjną.

Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie skutecznych sposobów wentylowania

w budownictwie oraz wspieranie rozwoju branży, a także szerzenie postaw moralnych w środowisku branży wentylacyjnej.

Stowarzyszenie działa od 2001 roku, a od 2013 jest także członkiem Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA z siedzibą w Brukseli.

ZAREJESTRUJ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU!

Wydarzenie TRENDY HVAC: KIERUNKI-WYZWANIA-PERSPEKTYWY odbędzie się na platformie clickmeeting.com. Po wypełnieniu formularza na podany adres mailowy otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rejestracji oraz link do wydarzenia online.

Pamiętaj o podaniu poprawnego adresu e-mail!

PRZEJDŹ DO 

 

REJESTRACJI

Zachęcamy do polubienia naszego fanpage'a. Będziemy tam na bieżąco umieszczać informacje o wydarzeniu. 
Na naszym profilu publikujemy także informacje dotyczące branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

Polub nas na facebooku!

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."

Projektantka z ponad 25-letnim stażem. Właścicielka biura projektowego specjalizującego się w nowoczesnych projektach instalacji. Ukończyła Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W 2001 r. uzyskała uprawnienia do projektowania. Oprócz uprawnień rzeczoznawcy ds. sanitarno-higienicznych ma również tytuł Europejskiego Inżyniera EUR ING nadawany przez Europejską Federację Krajowych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (FEANI).

Praca projektanta instalacji HVAC

  1. Beata Berezowska  Projektantka instalacji HVAC biuro projektowe Wentylacja i Klimatyzacja

Absolwent Politechniki Śląskiej i Duńskiego Uniwersytetu Technicznego.

Od początku kariery zawodowej związany ze zrównoważonym budownictwem. Obecnie starszy konsultant ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Arup Polska. Specjalizuje się w modelowaniu energetycznym budynków. Doradca w zakresie wielokryterialnych certyfikacji budynków. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Publikował m.in. na łamach Cyrkulacji.

Praca Konsultanta do spraw Zrównoważonego Rozwoju w biurze projektowym

  1. Bartosz Marcol – Starszy Konsultant ds. Zrównoważonego Rozwoju – firma Arup Polska Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku inżynieria środowiska oraz studiów podyplomowych z zakresu Inżynierii Pożarowej Budynków organizowanych przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej i Politechnikę Poznańską.

Od 2010 związany z f-mą Warbud SA jako inżynier robót sanitarnych a od 2015 jako kierownik robót sanitarnych. Zaangażowany w realizacje min. obiektów biurowych (Platinium Business Park), obiektów użyteczności publicznej (Ambasada RP na Litwie, NOSPR), oraz obiektów przemysłowych (malarnia dla samolotów, serwerownie).

Praca Inżyniera Robót Sanitarnych w firmie wykonawczej

Jakub Wojciechowski – Kierownik Robót Sanitarnych – firma Warbud SA

14:30 - 15.45

PANEL PERSPEKTYWY

14:15 - 14.30

Ogłoszenie laureatów nagrody PASCAL 2021

Projektowaniem zajmuje się od 1993 roku. Ukończyła Politechnikę Warszawską, Wydział Ochrony Środowiska o specjalizacji Urządzenia cieplne, zdrowotne i ochrony powietrza. Uprawnienia projektowe i wykonawcze zdobyła w 2002 roku. Od 12 lat jest projektantem wentylacji w WSP Polska, obecnie  –  jako lider projektów  –  zajmuję się m.in.  międzybranżową koordynacją zadań projektowych, wcześniej  była kierownikiem zespołu wentylacji.

Zdobyła (razem z Marcinem Zimmerem) nominację PASCAL 2016 za projekt wentylacji i klimatyzacji w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, a także wyróżnienie PASCAL 2018 za projekt instalacji w budynku Przystanek mBank w Łodzi.

Prezentacja projektu budynku PKO Banku Polskiego SA - Rotunda

  1. Urszula Tyszka-Ryskalczyk – WSP Polska Sp. z o.o.

Ukończyła studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Od kliku lat pracuje w firmie projektowej Whitemoose Maciej Konrad Saczuk, w której zajmuje się projektowaniem instalacji sanitarnych, głównie wentylacji. W 2019 uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania instalacji sanitarnych. Interesuje się technologią BIM.

Prezentacja projektu budynku sali koncertowej w Warszawie

  1. Aleksandra Kowalczyk – WhiteMoose Maciej Konrad Saczuk 

Absolwent studiów I i II stopnia Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Karierę zawodową rozpoczął w roku 2015 jako asystent projektanta instalacji sanitarnych. Od 2018 roku kierownik filii biura projektowego Whitemoose w Białymstoku. W roku 2019 zdobył uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowalnymi bez ograniczeń i w specjalności instalacyjnej.

Prezentacja projektu budynku usługowo-biurowego w Konopiskach

  1. Piotr Mieczkowski – WhiteMoose Maciej Konrad Saczuk

Projektant z 35-letnim doświadczeniem zawodowym, rzeczoznawca budowlany, absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Budowy Maszyn, specjalność wentylacja i klimatyzacja. Obecnie współwłaściciel i projektant w firmie KLIMASTER Bystrzyński Mróz i Wspólnicy, która została założona w 1984 r. Autor artykułów w prasie branżowej, w tym m.in. w Cyrkulacjach. 

W 2019 r. firma KLIMASTER J. Bystrzyński i T. Mróz została nagrodzona nagrodą główną PASCAL za projekt instalacji w Muzeum II Wojny Światowej.

Prezentacja projektu kompleksu usługowego Posejdon w Szczecinie

  1. Tomasz  Mróz – KLIMaster Bystrzyński Mróz i Wspólnicy Sp. j.

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."

Absolwentka Politechniki Warszawskiej w 1980 r. Pracowała 16 lat w Biurze Projektów Instalacji Przemysłowych Instalprojekt, a także w Austrii w firmie Freudensprung Anl. Od ponad 20 lat jest projektantką w firmie Epstein. Obecnie jako specjalista do spraw instalacji sanitarnej. Wraz z zespołem zaprojektowała klimatyzację w wielu budynkach wysokich i wysokościowych – biurowych, apartamentowych, hotelowych z częściami usługowymi i wielokondygnacyjnymi garażami, np. WFC, Prime, Arkadia, Cosmopolitan, Chmielna 89. Wykonała też wiele projektów HVAC związanych z przemysłem, m.in. fabryki Cadbury Trebor w Brzegu, Husqvarny w Mielcu, kineskopów dla firmy Heesung, oraz fabryki związane z przemysłem mięsnym.

W 2016 r. otrzymała nagrodę główną PASCAL za projekt instalacji w Cosmopolitan Tower oraz Nominacje    PASCAL 2017 za projekt instalacji w budynku Prime Corporate Center i PASCAL 2018 za projekt w budynku Astoria Premium Office.

Prezentacja projektu zespołu obiektów biurowych Mennica Legacy Tower

  1. Małgorzata Sewerynik – Epstein Sp. z o.o.

Inżynier z 20-letnim doświadczeniem w zakresie instalacji sanitarnych, technik budownictwa, projektant instalacji sanitarnych, rzeczoznawca budowlany, inspektor ochrony przeciwpożarowej. Absolwent Politechniki Łódzkiej i uczestnik studiów podyplomowych w zakresie inżynierii pożarowej budynków i bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Obecnie właściciel w firmie Eler Piotr Ściegienka. Autor ponad 1500 projektów instalacji sanitarnych w całej Polsce.

Nominowany do Nagrody PASCAL 2019 otrzymał wyróżnienie za projekt instalacji w budynku wielofunkcyjnym Folwark Łochów.

Prezentacja projektu kompleksu budynków hotelowo-usługowych  Cukrownia w Żninie

  1. Piotr Ściegienka – Eler Piotr Ściegienka

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzania Projektami (Project Management). Od 2006 r. związana z firmą Biuro Projektów Sanmed, w której odpowiada za zarządzanie pracami projektowymi całego zespołu projektowego. Koordynuje i nadzoruje prace projektowe w zakresie sporządzania koncepcji i projektów instalacyjnych. Współpracuje z klientami w zakresie przygotowania wytycznych projektowych, standardów mających na celu kreowanie ekologicznych oraz bardziej efektywnych kosztowo i jakościowo rozwiązań projektowych. Posiada ponad 15-letnią praktykę i doświadczenie zawodowe.

Nominowana do Nagrody PASCAL 2020 za projekt instalacji w budynku wielofunkcyjnym Centrum Marszałkowska – Nowy Sezam.

Prezentacja projektu budynku Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Dorota Kapiszewska – Biuro Projektów Sanmed Sp. z o.o.

W Arup Polska Sp. z o.o. pracuje jako starszy projektant. Jest odpowiedzialna za projektowanie instalacji w budynkach przemysłowych, biurowych, obiektach handlowych i użyteczności publicznej.  Poza projektowaniem ma również doświadczenie w zarządzaniu wielobranżowymi zespołami projektowymi i w przygotowywaniu ofert.

Firma Arup Polska Sp. z o.o. w 2019 r. dostała nominację do Nagrody PASCAL za obiekt Atrium Promenada, w 2018 wyróżnienie za obiekt biurowy Artico, a w 2017 Nagrodę główną za budynek Axis w Krakowie.

Projektant odpowiedzialny za projektowanie instalacji w serwerowniach oraz budynkach przemysłowych, biurowych i użyteczności publicznej. Poza projektowaniem posiada również doświadczenie w programowaniu oraz automatyzacji procesów.

Firma Arup Polska Sp. z o.o. w 2019 r. dostała nominację do Nagrody PASCAL za obiekt Atrium Promenada, w 2018 wyróżnienie za obiekt biurowy Artico, a w 2017 Nagrodę główną za budynek Axis w Krakowie.

Prezentacja projektu Szpitala Żywiec

Marta Mazgaj, Tomasz Puchała – Arup Polska Sp. z o.o.

Projektant instalacji sanitarnych z 12-letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczestnik studiów podyplomowych z zakresu projektowania sieci wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. Od samego początku związany z firmą AMT-Projekt, obecnie pełniący funkcję Kierownika Działu Projektowego. Specjalizuje się w projektowaniu instalacji sanitarnych w budynkach energooszczędnych i pasywnych szczególnie wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Prezentacja projektu Siedziby Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

  1. Sławomir Mirek – AMT-Projekt Sp. z o.o.

WARSZTAT PROJEKTANTA prezentacje projektów instalacji wentylacyjnych 

nominowanych do nagrody PASCAL 2021

12:00 - 14.30

PANEL WYZWANIA

Inżynier, od przeszło piętnastu lat, skutecznie łączący praktykę z teorią oraz niesłabnącym zacięciem naukowym. Obecnie niezależny konsultant, zapewniający kompleksowe wsparcie techniczne, w projektach wymagających indywidualnego podejścia oraz analiz inżynierskich. Zawodowo i prywatnie pasjonat nowych technologii i budynków wysokościowych.

Systemy bezpieczeństwa w inteligentnych budynkach. Wyzwania.

mgr inż. Grzegorz Sypek 

Adiunkt badawczo-dydaktyczny na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Specjalista w zakresie jakości środowiska wnętrz, systemów wentylacji i klimatyzacji oraz efektywności energetycznej budynków.

Projektowanie instalacji wentylacji i klimatyzacji może być postrzegane jako element kształtowania środowiska wnętrz, którego zadaniem jest zapewnienie zdrowych i komfortowych warunków dla ludzi. W wystąpieniu przedstawione zostaną inspiracje, koncepcje, trendy i wyzwania towarzyszące takiemu podejściu do działalności inżynierskiej.

Komfort. Zdrowie. Środowisko.

dr inż. Jerzy Sowa – Politechnika Warszawska

Doktor inżynier, specjalista z zakresu wentylacji i klimatyzacji ze szczególnym uwzględnieniem jakości i technik oczyszczania powietrza wewnętrznego.

W 1979 roku ukończył XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej: rok 1984 specjalizacja - Urządzenia Cieplne, Zdrowotne i Ochrony Powietrza; rok 1986 specjalizacja - Systemy Ochrony Atmosfery i Meteorologia Techniczna.

PANEL KIERUNKI

11:00 - 12.00

11:00

ROZPOCZĘCIE WYDARZENIA

TRENDY HVAC: KIERUNKI-WYZWANIA-PERSPEKTYWY

21 MAJA 2021

PROGRAM WYDARZENIA

PERSPEKTYWY

Dowiedz się, jakie obowiązują trendy w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej, czego oczekują
inwestorzy, jak zmienia się rola instalacji HVAC.

Jak może potoczyć się Twoja kariera?

Jak zmieni się projektowanie instalacji?

Jak projektują najlepsi?

Poznaj szczegóły projektów nominowanych do Nagrody PASCAL 2021. Posłuchaj projektantów z najbardziej innowacyjnych polskich pracowni.

WYZWANIA

Panel skierowany do studentów

Poznaj specyfikę pracy w biurze projektów, na budowie, w dystrybucji. Oceń swoje predyspozycje i możliwości kariery po zakończeniu studiów.

KIERUNKI

Jednym z celów działalności Stowarzyszenia Polska Wentylacja jest promowanie wiedzy w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas  w dniu 21 maja 2021 r. ogólnopolskim wydarzeniu online TRENDY HVAC: KIERUNKI-WYZWANIA-PERSPEKTYWY. Spotkanie ma charakter naukowo-techniczny. Kierujemy je do inżynierów branży HVAC, a także studentów kierunków technicznych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną. Wydarzenie podzielone będzie na trzy panele tematyczne. W panelu KIERUNKI prelegenci opowiedzą o aktualnych tendencjach w projektowaniu instalacji wentylacyjnych. Jednym z elementów panelu WYZWANIA będzie Warsztat Projektanta, podczas którego czołowi projektanci 

z najlepszych biur projektowych zaprezentują systemy wentylacyjne w obiektach nominowanych do nagrody PASCAL 2021. Ogłoszeni zostaną także Laureaci tegorocznej edycji. Panelem PERSPEKTYWY chcielibyśmy szczególnie zainteresować studentów, ponieważ będzie on dotyczył pracy zawodowej. Pokażemy, jak na co dzień wygląda praca inżyniera HVAC. W tym celu poprosiliśmy o podzielenie się swoimi doświadczeniami ekspertów z biur projektowych, firm wykonawczych i handlowych. W tej części wydarzenia zaprezentujemy także oferty praktyk studenckich w firmach z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

TRENDY HVAC: KIERUNKI-WYZWANIA-PERSPEKTYWY

Wydarzenie naukowo-techniczne